Β’ Κύκλος Εποπτειών Αναπτυξιακής Λογοθεραπείας 2021-2022

Διάρκεια: 40 ώρες

Συναντήσεις: 10

Πιστοπ. παρακολούθησης

Το Ινστιτούτο Έρευνας και Εκπαίδευσης Λογοθεραπείας (ΙΕΕΛ) ανακοινώνει την έναρξη αιτήσεων για τον Β’ Κύκλο Εποπτειών Αναπτυξιακής Λογοθεραπείας για την περίοδο 2021-2022.

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ COURSE

Η ομάδα διαρκεί ένα ακαδημαϊκό έτος από τον Οκτώβριο έως τον Ιούνιο και περιλαμβάνει 8 τρίωρες συναντήσεις. Επίσης περιλαμβάνει την διήμερη εκπαίδευση (16 ώρες) στο Πρωτόκολλο Λογοπεδικής Αξιολόγησης Σχολικής Ηλικίας (ΠΛΑΣΗ) με ιδιαίτερα χαμηλό κόστος το οποίο καλύπτει τα έξοδα διοργάνωσης και την αγορά του αξιολογητικού εργαλείου.

Το πρόγραμμα του Β΄ Κύκλου εστιάζει στις ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, στις γλωσσικές διαταραχές στην σχολική ηλικία, στην αυτιστική διαταραχή, στις γλωσσικές ιδιαιτερότητες στον αυτισμό υψηλής λειτουργικότητας, στις πραγματολογικές διαταραχές, στην αφηρημένη σκέψη και  παρέχει εκπαίδευση στη χορήγηση και ερμηνεία αξιολογητικών εργαλείων και στη συζήτηση κλινικών περιπτώσεων των συμμετεχόντων.

Ο τρόπος παρακολούθησης μπορεί να είναι δια ζώσης ή εξ αποστάσεως παρακολούθησης. Δηλώνετε την επιλογή σας για τον τρόπο παρακολούθησης στην αίτηση σας.

Πληροφορίες

Επόπτης:

Βογινδρούκας Ιωάννης, Λογοπεδικός PhD

Βοηθοί Επόπτες:

Χελάς Ευριπίδης-Νικόλαος, Λογοπεδικός MSc

Καραμπούλα Νατάσα, Λογοθεραπεύτρια

Σασματζόγλου Ηλίας, Λογοθεραπευτής

Υποβολή αιτήσεων: Έως 02.08.2021

Για πληροφορίες ή διευκρινίσεις: παρακαλούμε επικοινωνήστε στο epopteies@ieel.edu.gr