Το Ινστιτούτο Έρευνας και Εκπαίδευσης Λογοθεραπείας (ΙΕΕΛ) σε συνεργασία με το Intensive Interaction Institute της Μ. Βρετανίας, διοργανώνουν το διήμερο βασικό σεμινάριο στην Εντατική Αλληλεπίδραση.

Το πρόγραμμα Εντατικής Αλληλεπίδρασης είναι μια προσέγγιση στην οποία ο ειδικός είναι η βασική εκπαιδευτική πηγή καθώς χρησιμοποιώντας τις εκφράσεις προσώπου, τη φωνή και τη γλώσσα του σώματος εμπλέκει τον εκπαιδευόμενο σε μια εξελικτική ακολουθία δραστηριοτήτων κοινωνικής αλληλεπίδρασης.

Το σεμινάριο απευθύνεται σε ειδικούς που ασχολούνται με ενήλικες και παιδιά με Αυτισμό, καθώς επίσης και σε γονείς, και εστιάζεται στις επικοινωνιακές ανάγκες των ατόμων που δεν έχουν καταφέρει ή δεν έχουν καταλάβει για ποιο λόγο χρησιμοποιείται η ομιλία.

Για  περισσότερες πληροφορίες για το σεμινάριο και για να δηλώσετε συμμετοχή κάνετε κλικ εδώ.